https://files.packeta.com/web/images/page/Zasilkovna_logo_WEB_nove.png


Úvod »Štítky k produktům»Dárky do 500 Kč » Barometr - tlakoměr


        

Barometr - tlakoměr

Tlakoměr

skladem

 

Číslo produktu: ost001
Parametr 1: 10 cm výška
Parametr 2: 10 cm šířka
Parametr 3: 6,5 cm průměr cifer
naše cena bez DPH: 155,37 Kč
naše cena s DPH (21 %):
188,00 Kč

Návod na seřízení barometru:

Barometr je nastaven na 200 metrů nadmořské výšky. Jestliže se nadmořská výška liší od původního nastavení, musí být ukazatel tlaku znovu nastaven. Nastavení ukazatele se provádí pomocí malého šroubováku a na zadní straně barometru otáčením šroubku doeva nebo doprava. Ke správnému nastavení barometru může posloužit i jiný barometr. který se nachází na stejném místě. Pokud to není možné, obraťte se n příslušný úřad o sdělení aktuálního tlaku vzduchu v místě použití barometru. Hodnotu barometru si můžete

nastavit také sami pomocí jednoduchého pravidla : Rozdíl 110 metrů nadmořské výšky odpovídá 10 dílkům na stupnici.  V případě, že se barometr nachází 200 m pod mořem, musí být ukazatel vždy nastaven směrem doleva. Jestliže je umístění barometru nad 200 m.n.m., potom se střelka otáčí doprava.

Praktické příkady nastavení barometru:

1. Tento barometr je nastaven na 20 m.n.m. Nová nadmořská výška místa barometru e 90 m.n.m tzn.,  že je nadmořská výška o 110 m níž a to odpovídá otočením o 10 dílků na stupnici směrem doleva.

2. Pokud je nové místo barometru v nadmořské výšce 420 m.n.m., pak je rozdíl původního nastavení o 220 m výš a to odpovídá otočením 20 dílů na stupnici barometru doprava.

 

Poseřízení barometru se doporučuje lehce poklepat na sklo barometru, tak aby se případná odchylka opravila pomocí šroubku umístěného na skle. Pro získání aktuálního tlaku je nutné lehce poklepat na barometr, tím se uvolní hysterze barometru a barometr ukíže příslušnou hodnotu.

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.